2019-yil 12-dekabr kuni ertalab 22-dekabr kuni bo‘lib o‘tadigan Oliy Majlisi Qonunchilik palatasi sayloviga muddatidan oldin ovoz berish boshlandi.
O‘zbekistonning Vladivostok (Rossiya) shahridagi Bosh konsulxonasi bergan ma’lumotga ko‘ra Amur viloyati Svobodny tumani “Renaissance Heavy Industries” kompaniyasining Vaqtincha vaxta shaharchasida mahalliy vaqt bilan soat 12.00 da 600 dan ortiq O‘zbekiston fuqarolari o‘z saylov huquqlaridan foydalandi.
O‘zbekiston Markaziy saylov komissiyasining qaroriga ko‘ra Bosh konsulxona huzurida 14-saylov uchastkasi tuzilib, u Oliy Majlisi Qonunchilik palatasi deputatlari saylovini o‘tkazuvchi 144-Do‘mbirobod saylov okrugiga biriktirildi.
Saylov uchastkasining manzili: Vladivostok shahri, Verxneportovaya ko‘chasi 46-uy. Telefon raqamlari: +7-423 260-48-00, +7-951 018-70-07.
Fuqarolarimiz quyidagi manzillarda muddatidan oldin ham ovoz berishlari mumkin:
№ |
Muddatidan oldin ovoz berish sanasi |
O‘tkazilish manzili joyi |
Uchastka saylov komissiyasining telefon raqamlari |
2019-yil 12-15-dekabr soat 9.00 – 18.00. |
Amur viloyati, Svobodny tumani, “Renaissance Heavy Industries”, Vaqtincha vaxta shaharchasi |
+7-423 260-48-00 +7-951 018-70-07 |
2019-yil 17-18-dekabr soat 9.00 – 18.00 |
Primorye o‘lkasi, Mixaylovka tumani, Dubki qishlog‘i “Esta Konstrakshen” kompaniyasi, Vaqtincha vaxta shaharchasi |

Началось досрочное голосование граждан Узбекистана на парламентских выборах в Дальневосточном федеральном округе России
Утром 12 декабря 2019 года началось досрочное голосование на выборах в Законодательную палату Олий Мажлиса, которое должно состояться 22 декабря.
По информации Генерального консульства Узбекистана, во Временном вахтовом городке компании «Ренейссанс Хэви Индастриз» Свободненского района Амурской области к 12.00 местного времени проголосовали свыше 600 граждан Узбекистана, имеющих право голоса.
Согласно решению ЦИК Узбекистана при Генконсульстве образован избирательный участок №14, прикрепленный к Домбрабадскому избирательному округу №144 по выборам в Законодательную палату Олий Мажлиса.
Избирательный участок расположен по адресу: г.Владивосток, ул.Верхнепортовая, д.46. Тел: +7-423 260-48-00, +7-951 018-70-07.
Также граждане Узбекистана смогут принять участие в досрочном голосовании по следующим адресам:
№ |
Дата (определяется избирательной комиссией и может меняться) |
Досрочное голосование проводится по адресам |
Контактные данные участковой избирательной комиссии |
12-15 декабря 2019г. 9.00ч. – 18.00ч. |
Амурская область, Свободненский район, Компания «Ренейссанс Хэви Индастриз», Временный вахтовый городок |
+7-423 260-48-00 +7-951 018-70-07 |
2.
17-18 декабря 2019г. 9.00ч. – 18.00ч. |
Приморский край, Михайловский район, село Дубки, компании «Эста Констракшен», Временный вахтовый городок |