Qadimiy Samarqand va Buxoro shaharlari bo’ylab bepul sayohat qilishni istaysizmi?
2. Uzbekistan.travel va/yoki onHne-tourism.uz portalida joylashtrilgan istalgan foto va video materiallami ijtimoiy tarmoqlardagi (Facebook, Instagram, YouTube) sahifalaringizga #uzbekistan.travel heshtegi bilan joylashtiring hamda Qo’mitaning ushbu tarmoqdagi kanalini va 3 ta do’stingizni belgilang.
Tanlov davomida ishtirokchilaming ijtimoiy tarmoqlardagi sahifalari ochiq holatda bo’lishi shart.
Tanlov g’oliblari joylangan video yoki fotosuratga qarab, quyidagi mezonlar orqali aniqlanadi:
- eng ko'p "like" to'plash;
- eng ko'p ulashish (share);
- eng ko'p ijobiy sharhlar (positive comments) to'plash.
Talabgorlar tanlovda ishtirok etish uchun qo’yilgan barcha shartlami bajarmagan taqdirda, tanlov ishtirokchisi hisoblanmaydi.
Tanlov g’oliblari Turizmni rivojlantirish davlat qo’mitasi tomonidan quyidagi sovg’alar bilan taqdirlanadi:
1-o’rinuchun - g’oliblik sertifikati va COVID-19 koronavirus pandemiyasi bilan bog’liq karantin davri tugagach, Samarqand va Buxoro shaharlariga bepul sayohat qilish uchun 2 kishilik VIP vaucher;
2-o’rinuchun - g’oliblik sertifikati va COVID-19 koronavirus pandemiyasi bilan bog’liq karantin davri tugagach, Samarqand va Buxoro shaharlariga bepul sayohat qilish uchun 2 kishilik vaucher;
3-o’rinuchun - g’oliblik sertifikati va COVID-19 koronavirus pandemiyasi bilan bog’liq karantin davri tugagach Samarqand va Buxoro shaharlariga bepul sayohat qilish uchun 1 kishilik vaucher.
Tanlov 2020-yilning 1-iyuliga qadar davom etadi.
Uyda qoling, tanlovimizda ishtirok eting va g'olib bo'ling!
Tashkilotchilar: Turizmni rivojlantirish davlat qo'mitasi va O'zbekiston yoshlari umumjahon assotsiatsiyasi.

Хотите бесплатно путешествовать по древним городам Самарканд и Бухара?
2.0публикуйте на своих страницах в социальных сетях (Facebook, Instagram, YouTube) любое фото и/или видео об Узбекистане из портала Uzbekistan .travel и/или oiiline-tourism.uz. Не забудьте поставить хештег #uzbekistan.travel, а также отметить в них канал Госкомтуризма и 3-х своих друзей.
(Вовремя проведенш конкурса ваш аккаунт должен быть открытым)
Победителями будут определены те участники, видео или фото которых набрало:
- самое большое количество отметок “like”;
- которым поделилось больше людей (share).
- самое большое количество позитивных комментариев (positive comments);
Победители будут награждены следующими призами от Государственного комитета по развитию туризма:
1 место - сертификат и VIP ваучер на 2 человека на бесплатное путешествие по Самарканду и Бухаре после окончания периода карантина, связанного с пандемией коронавируса COVID-19;
2 место - сертификат и ваучер на 2 человека на бесплатное путешествие по Самарканду и Бухаре после окончания периода карантина, связанного с пандемией коронавируса COVID-19;
3 место - сертификат и ваучер на 1 человека на бесплатное путешествие по Самарканду и Бухаре после окончания периода карантина, связанного с пандемией коронавируса COVID-19.
Конкурс будет продолжатся до 1 июля 2020 года.
Оставайтесь дома, участвуйте в конкурсе и выигрывайте!
Организаторы: Государственный комитет по развитию туризма и Всемирная ассоциация молодёжи Узбекистана.